Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kush jan perodhusite e USB

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agondernjani
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 21
Join date : 22/02/2008
Age : 26
Location : ////

MesazhTitulli: Kush jan perodhusite e USB   Tue Mar 11, 2008 5:03 pm

() - Intel pjesėn e saj nė treg pėr kėtė vit do ta rrisė pėer 12.5%, duke mbajtur edhe mė tej vendin e parė si prodhuesi mė i madh i chipave, kurse rivali i saj AMD ka rėnė nga lista e 10-shes, njohton kompania iSupply. Samsung Electronics ka ruajtur vendin e dytė me 7.4% tė tregut kurse Toshiba ka zėnė vendin e Texas Instruments, qė nga vendi i katėrt kalon nė vendin e pestė. Pritet qė tėrė kjo industri pėr vitin 2007 tė ketė njė fitim prej 271 miliardė dollarė, cka ėshtė njė rritje prej 4.1% nė raport me vitin 2006, shkruan iSupply.
Sony nga vendi i 14-tė ka kaluar nė vendin e 8-tė duke i faleminderuar shitjes sė konzolave Playstation 3.
Kompania Infineon ka kaluar nga vendi i 15 nė vendin e 10-tė. Intel ka ruajtur vendin e parė duke i faleminderuar procesoravr dual dhe quad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.goni-g-g.piczo.com
 
Kush jan perodhusite e USB
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Multimedia :: Interneti & Kompjuteri-
Kėrce tek: