Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 fshe dosejet ne fotografi‏

Shko poshtė 
AutoriMesazh
agondernjani
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 21
Join date : 22/02/2008
Age : 26
Location : ////

MesazhTitulli: fshe dosejet ne fotografi‏   Tue Mar 11, 2008 5:21 pm

Pershendetje te gjitheve, ne kete tutorial do tju tregoj se si ti fshehim dosjet tona file apo ndonje gje ne nje

fotografi te formatit "jpg".
Para disa koheve disa gazetar Amerikan afermojn se terroristat Islamik i merrshin dhe dergoshin informacione
permes Ebay, duke i fshehur ne fototgrafit JPG.
Per te gjith te apasionuarit shikoni si ta beni.
Duhet te kemi si software "winRar" e natyrisht nje fotografi jpg qe mund te krojoni me njeher ne Paint.
Ja fillojm duke futur documentin apo dosjen tone ne nje arkiv rar.
Celom CMD duke shkuar keshtu Start-> Run -> dhe e shkruam cmd dhe enter.
Ne skemen e prorompt japim kete komand te thjesht:

copy /b “C:\emri_file.jpg” + “C:\emri_file.rar” “C:\file_i_ri.jpg”

Do te thot nese eshte arkivi per ta mshefur img qe duhet te mbaj dosjen, gjinden ne c:\

file_i_ri.jpg qe mund te visualizohet normalisht si cfare do fotografije tjeter.
Per ta vizualixuar dosjen tjeter ju mjafton te ndrroni emrin prej jpg ne rar, ose me nje software falas

"rinominer.exe" View High Resolution
Order Prints & Gifts
Create Your Own Site
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.goni-g-g.piczo.com
 
fshe dosejet ne fotografi‏
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Multimedia :: Interneti & Kompjuteri-
Kėrce tek: