Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Leter per Prinderit nga nje Studente. !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Habi
WebMaster/Administrator
WebMaster/Administrator
avatar

Numri i postimeve : 170
Join date : 12/02/2008

MesazhTitulli: Leter per Prinderit nga nje Studente. !!!   Thu Feb 14, 2008 10:36 pm

Leter per Prinderit nga nje Studente.


Tungjatjeta, prindėrit te dashur, ēka po boni, a jeni mirė, a po lodheni?

Qė, 8 muaj kan kalu, qysh jam nė fakulltet, e hala s`mriva me ju shkru njė letėr. Po mė vjen boll marre, por po ju premtoj, qė krejt kam mi kompenzu. Para se te vazhdoj me shkruajt kėtė letėr, ju kisha lut me u ulė. Kurrqysh mos e lexoni kėt letėr nė kom.

Gati mu kan shėru krejt plagėt, dhe gati jam shėru krejt, prej traumės qė kam, duht me kėrcy prej katit 4. Kom qen vetėm dy javė nė spital, dhe e pamja mu ka kthye gati e tėra, dhe po kthej vetėm ka njė herė nė ditė.

Pasi qė flaken e kom bo vet, pa qėllim, duhet Universitetit me ja pagu rreth 10.000 euro dėmin, po ajo s`ėshtė kurgjo, me rendėsi ėshtė, qė kam metė gjallė. Kam pas edhe nafakė, se njeri cili jeton pėrball domave, e ka pa flaken, dhe i ka thir zjarrfiksat dhe ndihmėn e shpejt. I njėjti njeri, mė ka vizitu nė spital, dhe u interesu pėr mua. Pasi qė dhoma ime u kall krejt, qaj njeriu mė ka pranu mė jetu tė aj. E ka banesėn njėdhomshe, por e kena super. Ai ėshtė nja dy herė ma i vjetėr se unė, por jena dashuru shumė njani me tjetrin, dhe e kemi bo plan mu martu. Sė kena caktu datėn, por kena fol me u martu para se ja nisin te unė me u pa shenjat e shtatzanis. Paramendoni prindėrit e mi, kam mu bo nėnė. E di, qė menxi po e pritni momentin, kur keni mu bo gjysh e gjyshe, dhe jam e bindur, qė bebat (se jena tu i prit 3) keni me i prit mė aq dashuri, mė sa me keni rrethu mua, kur kam qene e vogėl.E vetmja gjė, qė po na vonon dasmėn ėshtė, qė i dashuri im, e ka marr dika nifar infeksioni tė poshtėr. Pėr shkak infeksionit, jena te dytė, pėrsėri nė spital, po jena shumė ma mirė, fal antibiotikėve cilėt po i marrim intravenoz. Doktorėt kėtė sėmundje po e thirrshin sidalatitis, a qashtu diqysh.

E di, qė burrin tem keni me prit me duart e hapura, dhe ky ka mu bo antar i familjes jon. Ai ėshtė shumė njeri mirė, dhe edhe qė se ka as shkollėn fillore tė kryne, ėshtė shumė ambicioz. Normal, ky i takon fes tjetėr, por e di qe ju jeni shumė tolerant, dhe s`ka me ju pengu qė ngjyrėn e lėkurės e ka tė zezė. Me siguri keni me dashtė, si qė e dua unė. Pasi qė ėshtė moshatar me juve, keni mu pėrshtat shumė mirė, sidomos kur te vijim me jetu te ju, se banesa jone ėshtė shumė e vogėl, pėr gjith kėta njerėz. Edhe prindėrit e ti ishin shumė njerėzit e mirė, e kishin difar prodhimi tė narkotikėve nė Afrik, prej nga ėshtė edhe buri jem.

Pasi qe ju shkruajta detalisht krejt ēka ka tė boj me mu, erdh koha, te ju tregoj, qė banesa s`mu ka kall, qė skam kurgjo, qė skam qen nė spital, s`kom as burrė prej Afrikes, as s`jam shtatzėne, as s`jam e infektune. E vėrteta ėshtė, qė kam ra prej provimit, dhe mė nji provim kam apstenu.

Vetėm deshta tė ju tregoj, qė ne kėt bot, egzistojnė edhe shumė sene ma te kėqija, se ramja prej provimit.Ju donė shumė – ēika juaj!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hanielezit.ch
 
Leter per Prinderit nga nje Studente. !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Diskutime :: Humore-
Kėrce tek: