Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Nje Polak zgjohet pas 19 vitesh nga koma!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
solomente16
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 27
Location : //

MesazhTitulli: Nje Polak zgjohet pas 19 vitesh nga koma!   Wed Mar 26, 2008 3:17 am

Njė punonjės hekurudhash 65-vjeēar, i cili ra nė gjendje kome pas njė aksidenti nė Poloninė komuniste, u pėrmend 19 vite mė vonė nė Poloninė demokrate dhe me ekonomi tregu tė lirė. Jan Grzebski, i detyruar tė lėvizė me karrige me rrota, mendoi se do tė jetonte vetėm dy ose tre vjet, aq sa i kishin dhėnė doktorėt pas aksidentit nė vitin 1988. Edhe pse u habit jashtė mase nga ky ndryshim, nuk harron tė falėnderojė gruan, Gertruda, kujdesi i vazhdueshėm i sė cilės gjatė kėtyre viteve e ka ndihmuar tė qėndrojė nė jetė.
“Ishte Gertruda ajo qė mė shpėtoi dhe kurrė nuk do ta harroj”, thotė ai pėr stacionin televiziv “TVN24”. Pėr 19 vjet, zonja Grzebski bėri punėn e njė infermiereje nė reanimacion, e cila e ka ndėrruar pozicionin e trupit tė burrit tė saj ēdo njė orė, nė mėnyrė qė tė parandalonte infeksionet nga qėndrimi shtrirė. “Kur rashė nė koma kishte vetėm ēaj dhe uthull nė dyqane, mishi ishte me racion dhe kishte radhė para dyqaneve tė benzinės. Tani i shoh njerėzit nė rrugė me celularė dhe dyqanet janė tė mbushur plot mallra, sa mė bėjnė me dhimbje koke”, thotė ai. Kur Grzebski u zgjua, tė katėrt fėmijėt e tij ishin martuar dhe ai ishte bėrė me 11 nipėr dhe mbesa gjatė kohėve qė ishte nė spital. Ai thotė se i kujtoheshin mbledhjet familjare, ndėrsa ai ishte nė koma dhe i kishte dėgjuar gruan dhe fėmijėt qė i flisnin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hugobossat.piczo.com
 
Nje Polak zgjohet pas 19 vitesh nga koma!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Diskutime :: Kuriozitete-
Kėrce tek: