Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 MULTIMEDIA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
solomente16
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 26
Location : //

MesazhTitulli: MULTIMEDIA   Mon Feb 18, 2008 2:41 am

Kompjuteret aktual shfrytzohen edhe per paraqitje te sekuencave multimediale.Kompjuteret te cilet shfrytzohen gjat dizajnimit ose prezantimit te sekuencave multimediale njihen edhe si kompjuter multimediale....Per paraqitjen te sekuencave multimediale,perveq komponenteve te zakonshme,te nje kompjuteri multimedial rendesi te veqant ka edhe MONITORI,KARTELA GRAFIKE,KARTELA E ZERIT,CD-ROM-i ose DVD-ROM-i.
Cilėsia i prezantimit te nje matriali multimedial,i cili ne vete permban grafike ose video-incizime,lidhet direkt me cilesine e monitorit,perkatsisht te MONITORIT(ang.SCREEN) te tij dhe KARTELES GRAFIKE(ang.GRAPHIC CARD).
Mundesit e reproduktimit te zerit nga kompjuteri ose edhe e incizimit te tij ne kompjuter lidhen me KARTELEN E ZERIT(ang.SOUND CARD) etj..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.hugobossat.piczo.com
 
MULTIMEDIA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Multimedia :: Interneti & Kompjuteri-
Kėrce tek: