Hani Elezit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Kobi 40, por fiton Dallasi!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Kobi 40, por fiton Dallasi! Empty
MesazhTitulli: Kobi 40, por fiton Dallasi!   Kobi 40, por fiton Dallasi! Icon_minitimeWed Mar 26, 2008 2:51 am

Kobi 40, por fiton Dallasi!

27 Janar Kobi Brajant vinte nga njė periodė e tretė pėr t’u harruar, ku bėri vetėm njė kosh. U ndal nė mėnyrė tė ashpėr nė dy aksione radhazi dhe nė tė dytin mori dhe njė faull personal nė sulm. Perioda finale u hap me pasimin e gabuar tė qendrės sė Lejkėrsave ndaj tij. Por mė pas kjo mbrėmje e keqe u ndriēua, ai rigjeti formėn mė tė mirė dhe Dallas Maveriksat pėr pak desh u shokuan nga rikuperimi i tij dhe i Lejkėrsave. Brajant shėnoi 16 pikė nė periodėn e katėrt, pėrfshi kėtu 10 pikėt e fundit tė Lejkėrsave, por kjo nuk mjaftoi pėr tė thyer Dallasin nė shtėpi. Po, sepse megjithė 40 pikėt e Brajantit, Mavsat i thyen Lejkėrsat 112-105 tė premten nė mbrėmje pėr fitoren e 10-tė nė 12 ndeshjet e fundit. “Tentuam me tė gjitha forcat tona tė rikuperonim”, tha Brajant. “Por nė fund nuk ia dolėm mbanė pasi kishim shumė punė pėr tė bėrė”. Dirk Novicki e Xhosh Hauard shėnuan secili nga 26 pikė e 10 topa nė tabelė pėr Dallasin, por ishte organizatori Devin Harris qė shėnoi pikėt mė vendimtare nė periodėn e katėrt. “Lejkėrsat tentuan tė rikuperonin nė periodėn e fundit, por ne ruajtėm agresivitetin tonė, sepse ishim tė pėrgatitur pėr diēka tė tillė. Donim tė fitonim me ēdo kusht dhe ia dolėm mbanė”, tha Herris, qė e pėrfundoi takimin me 18 pikė pėr Maveriksat.

Feniksi “dhunon” shtėpinė e LeBronit!

Shon Merion realizoi vetėm njė kosh, por ishte pikėrisht ai qė i dha Feniksit fitoren 110-108 ndaj Klivlendit. Merion shėnoi me njė gjuajtje nga gjysėm distanca kur duheshin dhe 1"1 lojė dhe Sansat vazhduan serinė e tyre fantastike tė fitoreve edhe nė njė fushė tė vėshtirė si ajo e Kavsave, qė pėsuan vetėm humbjen e tretė nė 14 ndeshjet e fundit. Razha Bell shėnoi 27 pikė, Nesh 26, 21 prej tė cilave me trepikėsha, dhe Amare Staudemajėr 22 teksa Sansat ruajtėn rekordin mė tė mirė tė Konferencės sė Perėndimit. “Ishte njė fitore shumė e madhe pėr ne”, tha organizatori Stiv Nesh. “Shumė faulla e topa nė tabelė nuk ishin nė anėn tonė, por ne ruajtėm qetėsinė deri nė sekondat e fundit, duke bėrė ndryshimin me mbrojtjen e sulmin”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
 
Kobi 40, por fiton Dallasi!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Sporti :: Basketbolli-
Kėrce tek: