Hani Elezit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Matmatik-Logjika matematikore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Matmatik-Logjika matematikore Empty
MesazhTitulli: Matmatik-Logjika matematikore   Matmatik-Logjika matematikore Icon_minitimeWed Mar 26, 2008 3:00 am

Matmatik-Logjika matematikore

Themelues i Logjik?s matematikore konsiderohet matematikani anglez George Boole kuptimet e para t? logjik?s formale i kan? dh?n? grek?t e vjet?r me p?rfaq?suesin kryesor t? saj Aristotelin. Logjika matematikore lindi nga nevoja e eliminimit t? kund?rth?nieve dhe paradokseve q? u paraqit?n n? teorin? e bashk?sive poashtu ajo ka luajtur nj? rol t? ve?ant? n? lindjen e disa l?mive t? reja t? matematik?s bashkohore. Kjo deg? p?rsosi simbolet e deriat?hershme dhe e plot?soi me simbole t? reja gjuh?n simbolike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
 
Matmatik-Logjika matematikore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Shkencat natyrore :: Matematike-
Kėrce tek: