Hani Elezit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hani Elezit

Se bashku me nje qellim
 
ForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi qesharake

Shko poshtė 
AutoriMesazh
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Poezi qesharake Empty
MesazhTitulli: Poezi qesharake   Poezi qesharake Icon_minitimeSun Jun 15, 2008 2:16 am

Kur tė bije borė nė qershor

Qajė para meje dhe vuaj pėr mua,
Pėrkulu nė gjunjė mė thuaj “tė dua”
Prejė ato vena ,mėshoj murit me kokė
Betohu se pėr ty,s’egziston nė kėtė botė
Nėse don tė mė bindėsh se mua mė don
Nė mes tė dimrit mė blėj boston
E sa pėr ditėlindje dua dhuratė tė thjeshtė
Dua helikopter e jo Mercedes
Pėr dėshirėn time duhet tė shkosh nė hėnė
Jo me aeroplan po tė ecėsh kėmbė
Dhe kah tė kthehesh tė shkruash nė qiell
“Ti pėr mua je I vetmi diell”
Tė mė vėrtetosh se vetėm mua mė do nė kėtė jetė
Duhet pa anije tė lundrosh nėpėr det ,
E pėr mua neteve tė gjata tė kėndosh,
Dhe tre muaj nė vit tė argjėrosh,
Kurt ė ecėsh rrugės tam bash koken poshtė
Kur ti mshosh shtyllės falje ti kėrkosh,
Dhe si i qmendur nė rrugė bėrtit
“ Vetėm ty tė dua o diell o drirė”
E pėr tė dashur unė ty
Duhet t’a vėrbosh njėrin sy
Ta marrėsh litarin ,ta varėsh nė pėrmendore
Kur tė shohin tė thonė ka vdekė pėr dashnore
E zemra jote pėr mua kur tė dhemb,
Merre revolen tė qetson nė vend,
Tė na shkruash pa shkrojna njė leter ,
Tė betohesh se s’do ta duash askėnd tjetėr
Tė ja qellojsh a ėshtė mė e vjetėr veja a pula
Dhe nga tė eci unė tė ma shtrosh rrugėn me lula
Nėse mundesh ti bėsh tė gjitha kėto
Ngritu lajmrohu e mos u vono
Se afati I prvimit do tė kaloj
Dhe ty s’do tė ketė kush tė tė ndihmoj.
Rezultati I provimit ishte I keq
Ti as s’qenke engjull as s’qenke dreq
As s’qenke I urtė,as s’qenke I vėshtirė
Mė fal po s’mund ta dua njė budall tė tillė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Poezi qesharake Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi qesharake   Poezi qesharake Icon_minitimeSun Jun 15, 2008 2:17 am

Unė pėr ty

Unė pėr ty e shes traktorin,
me gjith okumllatorin,
oj prepalic,
si ma preve zemren me brusalic,
tu m'shetit naper ulic, me kolic
ma theve komen, me bone pėr n'bullnic!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Poezi qesharake Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi qesharake   Poezi qesharake Icon_minitimeSun Jun 15, 2008 2:17 am

IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do tė vije.

Kur uji tė kete ardhur
shumė shpejt do tė shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, pėr nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mirė
Pasi njė gomar i ngordhur
ėshtė hedhur ne Boville.

Rrofte shumė, tregu i lirė
Qe sjell uje tė importuar
Ne ditet qe do tė vijne
Do bejme dush, me uje tė gazuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
solomente16
V.I.P
V.I.P
solomente16


Numri i postimeve : 176
Join date : 14/02/2008
Age : 32
Location : //

Poezi qesharake Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi qesharake   Poezi qesharake Icon_minitimeSun Jun 15, 2008 2:20 am

Zemren ty ta dhurova
Gjith natėn pa gjum kalova
pėr ty krejt u tranova
Dashurom mos ja nxerr fundin
Se pėr ty e kalli krejt KATUNDIN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.hugobossat.piczo.com
Sponsored content

Poezi qesharake Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi qesharake   Poezi qesharake Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi qesharake
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Program per me kriju foto qesharake
» Poezi mergimi !!!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Hani Elezit :: Diskutime :: Humore-
Kėrce tek: